• Adam Staś

Euroweek cz. 1

Euroweek w toku, czyli jak spędzamy czas na obozie językowym

Dzień 1 i 2 za nami, a jako, że grafik napięty , krótkie streszczenie dla stęsknionych rodziców;-) i wszystkich zainteresowanych:
Międzylesie przywitało nas iście angielską pogodą, ale nie mamy czasu narzekać, gdyż jesteśmy zajęci warsztatami od rana do wieczora. Zajęcia rozpoczynamy o 9.45 tzw. energizerem – miksem tańców z różnych stron świata, następnie do 20.00 mamy serię zajęć w grupach, prowadzonych przez wolontariuszy nawet z tak egzotycznych dla nas miejsc jak Meksyk, Peru, Azerbejdżan, Indonezja. Pracujemy w formie projektu, zabaw integracyjnych, gier kreatywnych i porozumiewamy się tylko i wyłącznie po angielsku za pomocą słów oraz mowy ciała. Przełamujemy bariery językowe, ale również chwalimy się naszym krajem – wczoraj reklamowaliśmy Radzionków, przedstawiając atrakcje miasta na forum. Dziś uczniowie z młodszych klas rozwijali umiejętności współpracy w grupie, wykonując na czas różne zadania, począwszy od wymyślenia układów tanecznych, tworzenia piramid, aż po łamańce językowe oraz zdobycie autografów od naszych opiekunów. Starsi mieli okazję wykazać się kreatywnością podczas tworzenia reklam. Zajęcia przedpołudniowe skończyliśmy nauką tańca regionalnego rodem z Meksyku. Nabieramy coraz większej odwagi ,tworzą się nowe znajomości międzyklasowe i międzyszkolne. A na domiar szczęścia, właśnie wyszło słońce…

BIP SZKOŁY

BIP

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.