• Adam Staś

Lekcja czy pokaz mody

   „Nie zadzieraj z kolegami z klasy piątej…. Władkiem” to zmieniony trochę tytuł skeczu kabaretu Potem,  w którym Jadwiga zachęcała swojego męża Władysława Jagiełłę do walki z Krzyżakami o godność, chciała aby pokazał jak rycerze  potrafią walczyć.

  Przypomniałam uczniom ten skecz, kiedy zobaczyłam ich w przygotowanych na lekcję historii  strojach z epoki rycerzy...I o tym jak dzielni, aktywni i chętni do bitki bywają uczniowie mogli się przekonać ich koledzy,kiedy prezentowali sceny z turnieju   rycerskiego. Uczniowie w bardzo pomysłowy sposób przygotowali swoje stroje- podpowiedzią były ilustracje  z podręcznika, internetu i filmy.

 

Kolejnym etapem był wybór najciekawiej przygotowanego stroju, wybór był bardzo trudny. Oklaski koleżanek i kolegów nie milkły przy prezentacji każdej postaci ( natężenie oklasków  było sposobem głosowania). Najgłośniejsze  oklaski usłyszał Szymon Krzykawski z klasy Vb i Filip Sobala z klasy V a. Wśród dam dworu była większa rywalizacja dopiero po „dogrywce” największe oklaski usłyszała Marysia Szastok z klasy V b. Wszystkie Damy:Księżna Pani, Pani Mieszczka, Damy Dworu i Służki pięknie się prezentowały  przedstawiając  strojem podział stanowy średniowiecznej Polski.       

 

                                                                                                      Joanna Czech

BIP SZKOŁY

BIP

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.