In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Powered by RS Web Solutions

Talentiada 2014

Nagroda Publiczności Talentiada 2014

Jakub Posmyk- SP2 Radzionków - 6.5%
Agata Musioł- SP Orzech - 31.7%
Zuzia Orłowska- SP Orzech - 0.7%
Karolina Siwakowska- SP2 Radzionków - 50.4%
Alicja Pradela- SP4 Radzionków - 10.8%

The voting for this poll has ended on: 07 Cze 2014 - 00:00

Konkursy organizowane przez świetlicę

W marcu odbył się konkurs umiejętności sportowych. W eliminacjach uczestniczyło 26 uczniów.

W finale wyłonieni zostali mistrzowie poszczególnych dyscyplin:

Rzuty do celu

Dziewczynki - M. Gołuchowska         Chłopcy – M. Zaręba

Skakanie na skakance

Dziewczynki – W. Tomanek                  Chłopcy – B. Zimroz

Kręcenie Hula – hop

A. Czaja

Podbijanie piłki nogą

A. Gołuchowska

Piłkarzyki

Indywidualnie – M.Szeremeta            Drużynowo – M. Musioł, M. Szeremeta

W maju zorganizowano konkurs plastyczny pt. ,, Moja mama”.

Prace  wykonywane były samodzielnie przez uczniów na zajęciach świetlicowych.

Jury w składzie: p. M. Ligoń i p. E. Biskub wyłoniły zwycięzców:

I miejsce – M. i A. Gołuchowskie

II miejsce – D. Skraba,  Z.Śmiałecka

III miejsce – P. Kołoczek,  W. Tomanek

wyróżnienia: M. Konik, W. Zimroz, J. Matuszowicz, D. Zajączkowska

Nagrodzone prace zostały zamieszczone na gazetce świetlicy również nazwiska zwycięzców

konkursu sportowego. Zapraszamy także świetlicowej galerii.

Świetlica Szkolna

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą przyjemnie i pożytecznie spędzić czas oczekując na rozpoczęcie lekcji lub na rodziców po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Do świetlicy uczęszczają uczniowie klas I – III i klas IV(w wyjątkowych sytuacjach). Uczniowie mają możliwość korzystania z obiadów już od godz.11.30. Dzieci spędzają tu czas odpoczywając i relaksując się po zajęciach lekcyjnych, rozwijają swoje zainteresowania, mają możliwość odrobienia pracy domowej korzystając z pomocy koleżeńskiej lub indywidualnej pomocy nauczyciela. Najbardziej lubianą forma zajęć (szczególnie wśród dziewczynek) są różnorodne zajęcia plastyczne. Najciekawsze prace eksponowane są na gazetce świetlicy. Chłopcy uwielbiają rywalizacje więc dużym powodzeniem cieszy  się gra ,,piłkarzyki” szczególnie w okresie EURO 2012. Lubianą formą zajęć są również gry i zabawy stolikowe (puzzle, logiko,bierki, domino itp.).

W ramach współpracy z biblioteką szkolną od marca uczestniczymy w zajęciach ,,KWADRANS Z AUDIOBOOKIEM”, czyli słuchanie książek w formacie mp3 (są to bajki, baśnie, lektury, książki przygodowe). Bohaterów wysłuchanych już książek można zobaczyć na naszej gazetce w świetlicy. Więcej na ten temat na  stronie biblioteki.

Codzienne zajęcia kształtują wszechstronny rozwój uczniów, ich umiejętność współpracy w grupie, poznawanie zasad uczciwej rywalizacji oraz dobrze pojętej pomocy koleżeńskiej. Uczniowie chętnie uczestniczą w konkursach. W drugim semestrze odbył się konkurs sportowy i plastyczny, oba cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Informujemy rodziców, że świetlica szkolna jest czynna od 700 do 1600.