Świetlica Szkolna

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą przyjemnie i pożytecznie spędzić czas oczekując na rozpoczęcie lekcji lub na rodziców po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Do świetlicy uczęszczają uczniowie klas I – III i klas IV(w wyjątkowych sytuacjach). Uczniowie mają możliwość korzystania z obiadów już od godz.11.30. Dzieci spędzają tu czas odpoczywając i relaksując się po zajęciach lekcyjnych, rozwijają swoje zainteresowania, mają możliwość odrobienia pracy domowej korzystając z pomocy koleżeńskiej lub indywidualnej pomocy nauczyciela. Najbardziej lubianą forma zajęć (szczególnie wśród dziewczynek) są różnorodne zajęcia plastyczne. Najciekawsze prace eksponowane są na gazetce świetlicy. Chłopcy uwielbiają rywalizacje więc dużym powodzeniem cieszy  się gra ,,piłkarzyki” szczególnie w okresie EURO 2012. Lubianą formą zajęć są również gry i zabawy stolikowe (puzzle, logiko,bierki, domino itp.).

W ramach współpracy z biblioteką szkolną od marca uczestniczymy w zajęciach ,,KWADRANS Z AUDIOBOOKIEM”, czyli słuchanie książek w formacie mp3 (są to bajki, baśnie, lektury, książki przygodowe). Bohaterów wysłuchanych już książek można zobaczyć na naszej gazetce w świetlicy. Więcej na ten temat na  stronie biblioteki.

Codzienne zajęcia kształtują wszechstronny rozwój uczniów, ich umiejętność współpracy w grupie, poznawanie zasad uczciwej rywalizacji oraz dobrze pojętej pomocy koleżeńskiej. Uczniowie chętnie uczestniczą w konkursach. W drugim semestrze odbył się konkurs sportowy i plastyczny, oba cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Informujemy rodziców, że świetlica szkolna jest czynna od 700 do 1600.